Działania LTR-uHistoriaKulturaWydarzenia

Ferie w Muzeum Pana Tadeusza

Ferie w Muzeum Pana Tadeusza – Boberhaus

  • 1 lutego–11 lutego 2022
  • wtorki i piątki
    godz. 12.00–14.00
  • udział w zajęciach jest bezpłatny
  • obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na ferie w Muzeum Pana Tadeusza.

W tym roku zajęcia w całości skupione będą wokół makiety prezentowanej czasowo na dziedzińcu muzeum, przedstawiającej nieistniejący już dom z Lwówka Śląskiego zwany Boberhaus. Wspólnie odkryjemy niezwykłą historię tego wyjątkowego zabytku oraz poznamy wiele ciekawostek związanych z naszym regionem! Nie zabraknie również czasu na kreatywne prace plastyczne inspirowane historią „Domu nad Bobrem”.

Każde spotkanie będzie inspiracją do stworzenia własnej pracy plastycznej. Zachęcamy do dzielenia się efektami na Instagramie oznaczając je hasztagami #muzealniaki oraz #feriewmuzeum. Najciekawsze udostępnimy na profilu Muzealniaki.

W trosce o bezpieczeństwo wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są do okazania Unijnego Certyfikatu Covid.

Program

Podróż w czasie do „Domu nad Bobrem”

  • 1 lutego 2022 (wtorek), godz. 12.00

Chyba wszyscy się zgodzimy, że potęga pamięci nie zna granic! Coś, co dawno zniknęło z powierzchni ziemi, w pamięci może żyć setki lat. Podczas dzisiejszych zajęć poznamy tego namacalny dowód. Dzięki wyjątkowej makiecie będziemy mogli cofnąć się w czasie o ponad sto lat i zobaczyć „Dom nad Bobrem” – zabytek z Lwówka Śląskiego, który już nie istnieje. Oprócz tego poznamy tajniki trudnej sztuki modelarstwa i sami spróbujemy wykonać własny model.

zapisz się

Dom niezwykły. O architekturze „Domu nad Bobrem”

  • 4 lutego 2022 (piątek), godz. 12.00

Czyż nie jest tak, że niektóre budynki szczególnie przyciągają wzrok? Boberhaus powstał na bazie bardzo oryginalnego projektu, a jego konstrukcja zaskakuje za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Podczas dzisiejszych zajęć poznamy architekta „Domu nad Bobrem” i porozmawiamy o jego wyjątkowym pomyśle. Oprócz tego spróbujemy skonstruować własną budowlę!

zapisz się

Dom wielu historii. O tym co działo się w „Domu nad Bobrem”

  • 8 lutego 2022 (wtorek), godz. 12.00

Był domem rodzinnym, pensjonatem, centrum kulturalno-edukacyjnym oraz domem spotkań. Powstał, by służyć przede wszystkim wychowaniu okolicznej młodzieży. Jakie jeszcze historie skrywa? Podczas dzisiejszych zajęć przyjrzymy się dziejom „Domu nad Bobrem”, poznamy jego pierwszych właścicieli, a także dowiemy się jak zmieniało się jego przeznaczenie z biegiem lat. Oprócz tego wykonamy prace inspirowane przedmiotami codziennego użytku pochodzącymi z Boberhaus, które zachowały się do dziś!

zapisz się

Na szlakach Dolnego Śląska. Z wizytą w Lwówku Śląskim i okolicach

  • 11 lutego 2022 (piątek), godz. 12.00

Malownicze krajobrazy Dolnego Śląska skrywają wiele tajemnic i nieodkrytych historii. Podczas zajęć siłą wyobraźni przeniesiemy się na szlak prowadzący do Lwówka Śląskiego, w którym niegdyś stał dom zwany Boberhaus. Celem będzie odkrycie wielu ciekawostek związanych z wspomnianym regionem. Poczujemy się, jakbyśmy byli na górskiej wyprawie! Sporządzimy także pocztówkę z podróży.

zapisz się

Prowadzący

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współpracuje z Muzeum Pana Tadeusza i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.

Chcemy, aby wiedza o historii obiektu dotarła do jak najszerszego grona, zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

Utworzyliśmy także ofertę zajęć online, tak aby w warsztatach mógł wziąć udział każdy, niezależnie od regionu.

 

Serdecznie Zapraszamy

Materiał w całości pochodzi ze strony Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu